Przerobiona Honda CB 750 stylizowana na Cafe Racer

Honda CB 750 Seven Fifty – motocykl kultowy z niezawodnym czterocylindrowym silnikiem chłodzonym olejem to idealne rozwiązanie dla osoby szukającej dobrej bazy do przerobienia na swój wymarzony motocykl.

Koncepcja polegała na stworzeniu motocykla klasycznego w połączeniu z nowoczesnymi
rozwiązaniami technicznymi, które nadadzą mu wyjątkowy klimat.

Nasz egzemplarz pochodzi z 1993 roku. Całość została rozebrana do ostatniej śrubki. Przednie lagi typu Upside-Down w połączeniu ze specjalnie dobranymi półkami oraz wykonaną na wymiar sztycą zamontowano w maksymalnie odchudzonej ramie.

Wahacz tylnego koła wraz z felgami zostały oryginalne, całość polakierowano proszkowo w czarnym pół-macie. Tylne amortyzatory firmy YSS doskonale sprawdzają się zarówno pod względem praktycznym jak i estetycznym (YSS – Tajlandzki producent amortyzatorów od niedawna dostępnych na naszym rynku, mimo niezbyt wygórowanej ceny daje nam produkt naprawdę godny polecenia)
Oryginalny zbiornik paliwa został delikatnie przerobiony oraz połączony w jedną całość wraz z zadupkiem w który wpasowana została tylna lampa ledowa z zintegrowanymi kierunkowskazami. Przedni błotnik oraz siedzenie wykonano i dopasowano tak aby pasowały do całej „linii” motocykla.
Silnik został rozebrany, usunięto starą powłokę lakierniczą i pomalowano go proszkowo tak jak i pozostałe elementy, boczne dekle oraz pokrywę klawiatury wypolerowano. Gaźniki dla dobrego efektu wizualnego rozmontowano i wyszkiełkowano.
Układ wydechowy wykonany ze stali nierdzewnej w połączeniu ze stożkowymi filtrami powietrza K&N daje motocyklowi mocny basowy dźwięk. Na sportowej kierownicy umieszczono nową pompę hamulcową wraz z anodowanymi klamkami, przełączniki oraz manetki firmy Moto-Gadget.
Tarcze hamulcowe hiszpańskiej firmy NG w połączeniu z nowymi klockami, przewodami w stalowym oplocie bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. Opony Pirelli GT Gran Turismo świetnie sprawdzają się podczas jazdy, a kształt bieżnika nadaje im smaczku. Sztywne podnóżki włoskiej firmy Paolo Tarozzi i łańcuch napędowy w złotym kolorze idealnie dopełniają całość.
Efekt końcowy …
Zespół Moto-Technology