Honda CLR 125 Scrambler

Kolejnym motocyklem, który wpadł w nasze ręce była kompaktowa Honda CLR 125 City Fly. Wygodna pozycja za kierownicą, terenowe zawieszenie, szprychowe koła w połączeniu z oponami typu on/off road i prosta konstrukcja zachęcają do przeróbki na custom’a w stylu scrambler.

Honda CLR 125 Scrambler

Egzemplarz poddaliśmy kompletnej modyfikacji. Po wykonaniu projektu pracę rozpoczęliśmy od demontażu wszystkich podzespołów i lekkiej modyfikacji ramy. Wzorując się na motocyklu Harley-Davidson Sportster od podstaw wykonaliśmy zbiornik paliwa z blachy 0,8 mm oraz minimalistyczne siedzenie, które ładnie wkomponowało się do sylwetki.

Honda CLR 125 Scrambler
Honda CLR 125 Scrambler

Przednie oraz tylne zawieszenie zregenerowano oraz polakierowano proszkowo w czarnym pół-macie, następnie całość zmontowaliśmy na odnowionych kołach z oponami Pirelli MT90 dopieszczonymi małym, gustownym przednim błotnikiem. Silnik rozebrany na części pierwsze, wypiaskowano i tak jak reszta elementów otrzymał nowy lakier proszkowy.

Honda CLR 125 Scrambler
Honda CLR 125 Scrambler

W kolejnym etapie prac jednostce napędowej pozwoliliśmy ‘’swobodnie oddychać” montując filtr stożkowy oraz układ wydechowy wykonany ze stali nierdzewnej owinięty taśmą termiczną.

Honda CLR 125 Scrambler

Instalacja elektryczna została zmodyfikowana pod kątem adaptacji w stalowej skrzynce pod siedzeniem następnie podłączona z nowymi kierunkowskazami, lampami, przełącznikami i prędkościomierzem. Karoseria otrzymała czarny lakier z czerwonymi dodatkami a całość uwieńczona została nowymi manetkami, klamkami i przewodem hamulcowym w stalowym oplocie.

Honda CLR 125 Scrambler
Honda 125cc City Fly